Powodów Wiele

 

Szeroka oferta edukacyjna: szkoła podstawowa z nauczaniem dwujęzycznym, matura polska i międzynarodowa. Kształcenie zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

 

Język polski dla obcokrajowców: uczniowie przyjeżdżający z innych krajów mogą liczyć na dodatkowe lekcje języka polskiego.

 

Otwiera wszystkie drzwi. Absolwenci studiują na prestiżowych uniwersytetach w kraju i za granicą: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Medyczny, SGH, Politechnika, St. Andrews, Oxford, Edinburgh

 

To szkoła na wysokim poziomie: uczniowie uzyskują bardzo wysokie wyniki.

 

Złota Szkoła: bardzo wysokie wyniki matury 2013 dały nam tytuł złotej szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektywy 2014.

 

Szkoła Sukcesu: według wskaźników EWD (edukacyjna wartość dodana) nasza szkoła znajduje się w grupie szkół określonych jako szkoła sukcesu. W tym roku gimnazjum znalazło się wśród 15 najlepszych szkół w Polsce. Tu się uczeń nie zmarnuje!

 

Szkoła stawia na języki obce. Uczniowie uczą się w zwiększonej liczbie godzin języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego, a nawet japońskiego.

 

Panuje tu wyjątkowa atmosfera, serdeczności współpracy.

 

Komfortowe warunki. Sprzyjają temu małe klasy (poniżej 20 osób), podział na grupy na przedmioty rozszerzone (5-15 osób w grupie)

 

Indywidualizacja nauczania: dowolność w doborze rozszerzanych przedmiotów.

 

Wykwalifikowana kadra, oddana uczniom.

 

Szkoła katolicka: staramy się tutaj żyć Ewangelią

 

Świetne wyposażenie w pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne, itp.

 

Indywidualna opieka nad rozwojem intelektualnym uczniów. Każdy uczeń jest znany po imieniu.

 

Miejsce gdzie można rozwinąć zainteresowania i pasje. Teatr, muzyka, śpiew, klub japonistyczny, kuchnia francuska, wolontariat i wiele innych. Lista kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych zawiera powyżej 20 pozycji.

 

Internat, który jest prawie jak dom. Uczniowie są otoczeni opieką i nawiązują liczne przyjaźnie, nieraz trwające całe życie.

 

Położenie. Szkoła ma idealne usytuowanie w pobliżu Parku Łazienkowskiego, ze świetnym dojazdem w każdym kierunku.

 

Niesamowite wnętrza: stylowe, czyste, słoneczne. Przyjdź i daj się urzec.

 

Przychodząc tu stajesz się częścią 95-letniej tradycji. Absolwenci powracają z wizytą bardzo często, a raz w roku odbywa się oficjalny zjazd absolwentek „Nazaretu”.

Współpraca międzynarodowa: realizujemy projekt w ramach programu Comenius, wyjeżdżamy na zagraniczne wycieczki, organizujemy wakacyjne kursy językowe

 

Stypendium w USA: uczniowie ubiegają się o stypendium na roczny pobyt w amerykańskim liceum katolickim

 

Opieka medyczna: w szkole codziennie jest pielęgniarka, a raz w tygodniu lekarz