Oferta edukacyjna - Internat

 

Mieszkamy. Większość dziewczyn mieszka po dwie, są też trójki i czwórki. Jesteśmy bardzo zgrane.  I dobrze, bo nie tylko tu mieszkamy i mamy posiłki 4 razy dziennie, ale też dbamy o porządek na piętrze. Co jakiś czas trafia się tygodniowy dyżur w jadalni, łazience lub na korytarzu. Zdarzają się niesamowite i śmieszne historie.

 

Uczymy się. Dużym plusem jest to, że w razie kłopotów przy zadaniu z matmy można pójść do koleżanki z pokoju obok, albo zejść na inne piętro do starszych dziewczyn. Wyznaczone godziny nauki pomagają w utrzymaniu systematyczności. Dziewczyny są pomocne, kochane i wyrozumiałe, siostry, które się nami opiekują również.

 

Jest kolorowo. Tu można poznać ludzi z całego świata: Niemcy, Ukraina czy Chiny, ale również, ku częstemu zdziwieniu, także ze swojej okolicy. Podobne historie, charaktery umacniają największe przyjaźnie, które zawiązują się między internatkami. Relacje i atmosfera tutaj panujące są niesamowite i cudowne.  Internat to właściwie… nasz drugi dom.

 

Oferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - InternatOferta edukacyjna - Internat

 

Szkoła Sióstr Nazaretanek w Warszawie posiada internat dla licealistek. Mieści się on w tym samym budynku, dysponuje obecnie 120 miejscami w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach.

Internat zapewnia dziewczętom zarówno czas na odpoczynek jak i na naukę. Po zajęciach w szkole internatki dysponują czasem wolnym według własnego uznania. Może to być spacer (np. do Łazienek Królewskich), zakupy lub zajęcia dodatkowe – w szkole lub poza nią. Dziewczęta mogą korzystać z siłowni szkolnej, pracowni komputerowej oraz wybranych sal lekcyjnych do nauki indywidualnej.

O godz. 17.30 w internacie zapada cisza naukowa – uczennice rozpoczynają tzw. studium – czas obowiązkowej nauki indywidualnej. Uczą się zasadniczo we własnych pokojach, ale także w świetlicy internatu lub pracowni komputerowej.

Stołówka oferuje 4 posiłki dziennie. Licealistki mogą pozostawać w internacie na soboty i niedziele, z wyjątkiem wyznaczonych wcześniej terminów wyjazdów obowiązkowych.

W uzasadnionych przypadkach w internacie mogą zamieszkać również uczennice naszego Gimnazjum. Pozbawione są jednak przywileju pozostawania w internacie na soboty i niedziele.

Internat często nazywany jest szkołą życia. Z pewnością uczy samodzielności i odpowiedzialności za siebie i innych, wychowuje do wspólnoty i otwiera na przyjaźnie. Motywuje do dobrego wykorzystania czasu oraz działania na rzecz innych. Stałym punktem dnia jest krótka, ale wspólna modlitwa i spotkanie z siostrą wychowawczynią internatu.

W internacie jest również czas na świętowanie. Uroczyście obchodzimy wigilię Bożego Narodzenia, imieniny wychowawczyń czy urodziny dziewcząt. Od czasu do czasu organizujemy wspólne wyjścia do teatru lub na ciekawe spotkanie.

W trosce o pełny i integralny rozwój oraz bezpieczeństwo uczennic wychowawcy internatu oczekują ścisłej współpracy z Rodzicami. Szczegóły tej współpracy omawiane są po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem internatu.